Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

XIII Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Ostaszewie rozpoczął się w poniedziałek 9 maja spotkaniem autorskim z autorem książek dla dzieci i słuchowisk radiowych, Marcinem Pałaszem. Spotkanie odbyło się gościnnie w świetlicy wiejskiej. Z pisarzem spotkali się uczniowie z klas III-VI ze szkoły podstawowej w Ostaszewie.

Pan Marcin opowiadał skąd czerpie pomysły na pisanie, jak powstają jego książki, tłumaczył dlaczego lepiej czytać książki niż ogladać ich ekranizacje, rozbawiał wszystkich opowieściami o swoich przygodach, oczywiście nie pomijając uczestnictwa  psa Elfa. Następnie pisarz odpowiadał na liczne pytania dzieci, np. ile pan zarabia i czy możemy pana odwiedzić we Wrocławiu.

Na koniec pan Marcin podpisywał książki wcześniej zakupione przez dzieci.

Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za udane spotkanie.

GALERIA


Rodzinna Majówka

Tradycyjnie 1 maja w Ostaszewie mieszkańcy mogli  spędzić świąteczne popołudnie na Rodzinnej Majówce przy świetlicy wiejskiej.  Impreza została zorganizowana  we współpracy Radnej Ostaszewa, Sołtysa i Rady Sołeckiej, KGW ALEBABKI oraz Biblioteki Publicznej w Ostaszewie. Finansowego wsparcia udzielili  Gmina Łysomice, Fundusz Sołecki oraz firmy i osoby prywatne.

W pierwszej części festynu na scenie zaprezentowały się dziewczęta ze szkoły podstawowej w Ostaszewie z przebojami polskich wokalistek. Najmłodszymi uczestnikami zajął się animator Pan Emil, który zapewnił dzieciom dobrą  zabawę angażując także dorosłych.  Animatorzy NERF ARENA zachęcali  starsze dzieci i młodzież do gry nerf. Koło Gospodyń ALEBABKI  w swojej kawiarence zapewniło pyszne ciasto, kawę i kromę chleba ze smalcem, a przy ognisku każdy mógł upiec pyszną kiełbaskę. Na boisku rozgrywany był towarzyski mecz piłki nożnej młodzieży z Mustanga. Dorośli  mogli zmierzyć się w konkurencjach przeciągania liny oraz w biegu z taczkami. Nieoczekiwanie wybuchł kontrolowany pożar, z którym szybko poradzili sobie strażacy z OSP Lulkowo. O godzinie 19.oo festyn przeniósł się do świetlicy, gdzie do godziny 2.00 trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu AKCES.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, zaangażowanym wolontariuszom oraz wszystkim, którzy zechcieli bawić się z nami na Rodzinnej Majówce smiley

GALERIA


O książkach...

W piątek 29 kwietnia w bibliotece gościła klasa I. Dzieci nie tylko zobaczyły najstarszą, najmniejszą, najgrubszą książkę w bibliotece, ale także pomagały uporządkować rekwizyty, które powypadały z bajek. Wspólnie układaliśmy regulamin poszanowania książek, a potem każdy mógł się poczuć jak król czytelników i utrzymać równowagę z książką na głowie. Plastyczna część zajęć poświęcona była wykonywaniu zakładek - kotów, które mają pilnować miejsca, gdzie skończyliśmy czytać. Spotkanie zakończyła zabawa ruchowa "Czerwony Kapturek", podczas której wcielaliśmy się w rolę Babci, Czerwonego Kapturka, Myśliwego i Wilka.

GALERIA


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony był w naszej bibliotece 25 kwietnia - tradycyjnie różę otrzymał pierwszy tego dnia czytelnik przybyły do biblioteki i w tym roku była to pani Magda Szupryczyńska. Pozostali czytelnicy zostali obdarowani słodyczami, a najmłodsi otrzymali książeczki.

GALERIA


Warsztaty z SOWĄ - wielkanocne stroiki

W marcowe popołudnie , jak co roku przed świętami mieszkańcy mogli wykonać dla siebie stroiki wielkanocne. Dzięki pani Kasi i pani Czesi ze Stowarzyszenia SOWA powstały przepiękne wiosenne kompozycje, które uświetniły nasze wielkanocne stoły. W warsztatach udział wzięło 20 osób.

GALERIA


Przedświąteczne warsztaty wielkanocne

Przedświąteczne tygodnie w bibliotece wypełnione były różnego rodzaju warsztatami, w których udział brały  zarówno dzieci jak i dorośli. Wykonywaliśmy zające z siana, stroiki w jajku, palmy wielkanocne, jaka decoupage, piekliśmy mazurki. W zajęciach udział wzięło ok. 100 osób.

GALERIA


Dzień Kobiet na wesoło

 

W sobotę 11 marca 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Ostaszewie przy kawie i słodkim poczęstunku spotkały się mieszkanki sołectwa Ostaszewo, aby w miłej atmosferze uczcić swoje święto. Życzenia naszym Paniom złożył Sołtys pan Czesław Karasiewicz, Wójt pan Piotr Kowal oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Robert Kożuchowski. Wszystkie Panie obdarowane zostały tulipanami i wzniosły toast za swoje zdrowie.

Spotkanie zostało uświetnione występami dzieci, które zaprezentowały program artystyczny związany ze Świętem Kobiet. Występy zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycielek pani Ewy Kalinowskiej oraz pani Aleksandry Przybysz.

W dalszej części spotkania nie zabrakło dobrej zabawy podczas śpiewania różnych utworów karaoke czy w czasie konkursów, m in. odgadywania różnych przedmiotów czy kalamburów.

Spotkanie zostało przygotowane przy współpracy KGW ALEBABKI, Biblioteki Publicznej w Ostaszewie, pana Sołtysa oraz dzięki wsparciu finansowemu ze strony Urzędu Gminy i  sponsorów.

GALERIA


Dzień Babci i Dziadka

W piątkowe popołudnie 22 stycznia 2016 r. Babcie i Dziadkowie mieli okazję spotkać się w świetlicy  wiejskiej w Ostaszewie. Z okazji ich święta KGW ALEBABKI, p. Sołtys przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Ostaszewie zorganizowali spotkanie dla seniorów. Przybyłych gości powitała i życzenia Babciom i Dziadkom złożyła bibliotekarka Monika Wicherek oraz sołtys Czesław Karasiewicz. Głos zabrał także zaproszony na spotkanie Wójt pan Piotr Kowal, składając życzenia seniorom. Babcie i Dziadkowie otrzymali drobne upominki - breloczki do kluczy, aby się klucze nigdy nie gubiły.

Wszyscy bawili się przy śpiewie utworów karaoke, ćwiczyli umysł i ciało w kalamburach, nie zabrakło także tańców i miłych pogawędek przy kawie i słodkim poczęstunku.

Mamy nadzieję, że nasi seniorzy miło spędzili popołudnie w przyjemnej atmosferze.

GALERIA


 

ARCHIWUM WYDARZEŃ