Akademia Pana Kleksa w Dworze Artusa

Centrum Kultury Dwór Artusa wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną Książnicą Kopernikańską w Toruniu organizuje edukacyjną imprezę pod nazwą „Akademia Pana Kleksa w Dworze Artusa”. Wydarzenie to otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury z programu Ojczysty dodaj do ulubionych.

W dniu 3 czerwca toruński Dwór Artusa zamieni się w Akademię Pana Kleksa, w której dzieci (zwycięzcy czytelniczych konkursów) z Torunia i małych miejscowości podregionu toruńsko­włocławskiego uczestniczyć będą w nietypowych zabawach edukacyjnych znanych z kart książki.

Będzie zatem leczenie chorych słów, nauka kleksografii (zajęcia plastyczne z ortografią w tle), warsztaty tworzenia baśni i specjalny escape room, z którego wydostać będą mogli się tylko prawdziwi mistrzowie ortografii. Gospodarzem będzie Pan Kleks (w tej roli aktor Jacek Pietruski) motywujący dzieci do zdrowej rywalizacji. Zgromadzeni zyskają profesjonalną opiekę animatorów, a także transport z i do miejsca zamieszkania.

Biblioteki naszej Gminy zostały zaproszone do włączenia się w to wydarzenie poprzez organizację konkursu czytelniczego (regulamin konkursu w załączeniu). Centrum Kultury Dwór Artusa zapewnia wszelkie materiały promocyjne (plakat, materiały merytoryczne), a także nagrody, zarówno pakiety dla zwycięzców, jak i dodatkowo książek dla aktywnych czytelników biblioteki.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu czytelniczego i plakatem promującym wydarzenie.


Załączniki: