Projekcja filmu podczas Nocy Bibliotek

Podczas Nocy Bibliotek w Bibliotece w Ostaszewie odbędzie się projekcja filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stell Nostra". Rozpoczęcie projekcji ok. godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy!

Maja i Lesse -  bohaterowie znani z książek Martina Widmarka i Heleny Willis – wreszcie na dużym ekranie!  Pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygody dwójki młodych detektywów na tropie tajemnicy  diamentu z fantastycznym polskim dubbingiem.

Tym razem Lasse i Maja będą mieli do rozwiązania zagadkę zniknięcia wspaniałego rodowego klejnotu, Stelli Nostry. Zwaśnione włoskie rody, ich historia i wiszący w powietrzu konflikt – detektywi będą pracować w trudnych warunkach!
W małym, cichym szwedzkim miasteczku Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga młodych właścicieli miejscowej kawiarni: Dina Paniniego i Sary Bernard. Młodzi detektywi Lasse (w wersji polskiej – Antoni Scardina) i Maja (Amelia Natkaniec) pomagają przyjaciołom w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, Panini ze strony Dina i Biscotti ze strony Sary – okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich rodzin mafijnych. Na czele obu z nich stoją dwie prawdziwe matki chrzestne: ostra jak peperoni Bresaola (Agnieszka Dygant) i zabójczo słodka Clara (Małgorzata Kożuchowska). Ślub Dina i Sary zawisa na włosku. Sytuacja robi się tym bardziej gorąca, że z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin – diament Stella Nostra. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w spokojnym dotąd Valleby i doprowadzić do ślubu Sary i Dina?

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina  Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Seria opowiada przygody Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadząc swoje  biuro detektywistyczne pomagają komisarzowi policji rozwiązywać rozmaite zagadki.

Film Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra  jest  laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu) laureatem nagrody publiczności na Festiwalu Kino Dzieci 2016. Honorowy patronat nad polską premierą filmu objęła Ambasada Szwecji.