Grupa Zręczniaki

Od października przy  Filii GBP w Ostaszewie działa grupa ZRĘCZNIAKI. W każdy czwartek  kreatywne, pełne ciekawych pomysłów, otwarte na nowe możliwości dzieci i młodzież biorą udział w plastycznych zajęciach. Tematy wykonywanych prac są rozmaite. Od filcowych kotków, pomponowych potworów, bizuterię z koralików, przez pachnące świece żelowe, świąteczne ozdoby czy karnawałowe maski aż po walentynkowe lampiony. Nasze ZRĘCZNIAKI brały udział w charytatywnej akcji "Kartka dla Zuzi", dzięki pani Reni i Agnieszce z Fundacji Verda miały okazję zapoznać się z tureckimi studentkami, przygotowywały wystawę prac dzieci z Gruzji.

Grupa ZRĘCZNIAKI jest otwarta! Każde dziecko w wieku szkolnym jest u nas mile widziane. Spotkania grupy to okazja nie tylko do wykonywania prac plastycznych, ale do integracji, wymiany ciekawych pomysłów, rozwoju własnych pasji.

GALERIA


Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w środowe popołudnie 24 stycznia 2018 r. seniorzy mieli okazję spotkać się w świetlicy wiejskiej w Ostaszewie. Z okazji ich święta spotkanie przygotowali KGW ALEBABKI, pani radna, sołtys, przewodniczący rady sołeckiej przy współpracy z biblioteką publiczną w Ostaszewie. Przybyłych gości powitali i życzenia Babciom i Dziadkom złożyli  Radna Marzena Lewandowska, sołtys Czesław Karasiewiczoraz bibliotekarka Monika Wicherek. Głos zabrał także zaproszony na spotkanie Wójt Piotr Kowal i Przewodniczący Rady Gminy  Robert Kożuchowski, składając życzenia seniorom i wskazując jak ważne miejsce zajmują oni w społeczności lokalnej oraz w swoich rodzinach. 

W części artystycznej dzieci ze szkoły podstawowej w Ostaszewie zaprezentowały wiersze w żartobliwy sposób mówiące o babciach i dziadkach. Następnie seniorzy zostali obdarowani drobnymi upominkami. W końcu przyszedł czas na mniej oficjalną część spotkania. Babcie i dziadkowie zostali zaproszenie do udziału w kalamburach, zwijali kłębki wełny na czas, głośno śpiewali piosenki w karaoke. Nieoceniony pan Emil przez godzinę zabawiał naszych gości proponując im rozmaite zabawy, w których niejednokrotnie trzeba się było nagimnastykować. Nie zabrakło także tańców i miłych pogawędek przy kawie i słodkim poczęstunku.
Mamy nadzieję, że nasi seniorzy miło spędzili popołudnie w przyjemnej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację spotkania.

Fot. Cz. Karasiewicz

 

GALERIA


 

ARCHIWUM WYDARZEŃ