KONKURS RECYTATORSKI

    ,,Lokomotywa”, „Leń”, „Skarżypyta”, „Kaczka Dziwaczka”, ,,Na Straganie… i tak można wymieniać bez końca. Kto z nas dzieci i dorosłych nie zna tych pełnych humoru utworów Jana Brzechwy? W dniu 13 kwietnia odbył się gminny konkurs recytatorski dotyczący właśnie twóczości Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział około 40 uczestników. Dzieci w domu z rodzicami przygotowały repertuar, stroje i rekwizyty  na swój występ. To było wspaniałe przeżycie. Oglądaliśmy i słuchaliśmy naszych małych artystów z zapartym tchem, mocno oklaskiwaliśmy ich występy i wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem  talentu aktorskiego naszych milusińskich. Dzieci były wspaniale przygotowane. Bardzo dobrze opanowały utwory i pięknie je recytowały. 

GALERIA


TOPIENIE MARZANNY


SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

GALERIA

 


PIECZENIE MAZURKÓW

        Mazurki wielkanocne to ciasta, które goszczą na naszych stołach raz do roku. Może to właśnie z tego powodu większość wielkanocnych mazurków jest tak nieprzyzwoicie słodka i pyszna. Mazurki wypieka się w różnych kształtach – owalnych, trójkątnych, kwadratowych. Mazurki, ze względu na bogate dekoracje, często pełnią funkcję ozdobną. Ciekawostką jest, że „mazurek orzechowy” wpisany jest na listę produktów tradycyjnych naszego województwa kujawsko-pomorskiego.

GALERIA

 


STROIKI WIELKANOCNE

  Już kilka tygodni przed świętami w sklepach, marketach, na straganach można zakupić dekoracje wielkanocne, a wśród nich także stroiki. Nasza biblioteka jak co roku, zaprasza wszystkich chętnych czytelników do wspólnego, własnoręcznego wykonania stroików oraz ozdób wielkanocnych.
      11 marca odbyły się zajęcia plastyczne, na których czytelnicy tworzyli różnegorodzaju ozdoby na stół wielkanocny (zajączki, wydmuszki itp.). W ramach kontynuacji zajęć zaprosiliśmy do biblioteki Stowarzyszenie SOWA, które przygotowało dla nas wyjątkowe warsztaty. Podczas zajęć możnabylo swtorzyć własny, oryginalny stroik. Jak co roku zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem! 


GALERIA

 


TABLETY W BIBLIOTECE

    
       Dzisiejsze ponure popołudnie młodzież z Lulkowa spędziła z nowoczesną technologią. Do dyspozycji dzieci były tablety, na których uczestnicy mogli skorzystać z oryginalnych aplikacji oraz zapoznać się z funkcjonowaniem ciekawych programów.
       Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia odbędą się niebawem. Poinformujemy Was na pewno o tym! Do zobaczenia! 

GALERIA                                                     

 


DOŚWIADCZENIA CHEMICZNE
 

       Dzieci i młodzież z Lulkowa uczestniczyły w pokazie doświadczeń chemicznych. Pani Asia, pokazała dzieciom fascynujące i niezwykłe doświadczenia, które uczestnicy mogli przeprowadzić samodzielnie. Płyny zmieniały barwy, wulkany z papieru wybuchały lawą i w ogóle było tak, jakbyśmy czarowali! Chcielibyście też poczarować?!....Zerkajcie na nasze aktualności, na pewno odbędzie się kolejne spotkanie z chemią!

GALERIA


ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

 


 


KARTKI WALENTYNKOWE
 

     Zwyczaj wysyłania kartek (walentynek) sięga 1848 roku, gdy panna Esther Howland z Worcester w stanie Massachusetts założyła firmę produkującą specjalne kartki na dzień św. Walentego. Niezależnie od tego, czy wysyła się je dla żartu, czy daje upust swoim prawdziwym, skrywanym uczuciom - nadawca musi pozostać anonimowy! 
    Dziś ukochanej osobie wysyła się przeważnie pocztówkę/walentynkę zdobioną w serduszka, koniczynki, gołąbki i wiersze. My również przygotowaliśmy się na to pełne miłości święto i zaprojektowaliśmy własnoręcznie robione kartki walentynkowe.

GALERIA


BAL KARNAWAŁOWY

      Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.
       Bal karnawałowy dla naszych czytelników (szczególnie tych najmłodszych) to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas...

GALERIA


RUCH TO ZDROWIE
 

     W zimny i ponury koniec stycznia biblioteka w Lulkowie zaproponowała swoim czytelnikom trochę ruchu, aby zwiększyć u nas poziom endorfin - tzw. hormonów szczęscia. W tym celu zaproszona została do biblioteki Zuzanna Gimel z Lulkowa, która pokazała wszystkim jak prawidłowo się rozciągać i ćwiczyć, aby nie zrobić sobie przy tym krzywdy. Jak widać na zdjęciach zamieszczonych w poniższej galerii, wszyscy z nas świetnie się bawili.

GALERIA


SŁONIE W LULKOWIE

    Na początku stycznia w bibliotece w Lulkowie odbył się cykl zajęć na temat największego zwierzęcia świata...wiecie o kim mówimy? Taaaaak....chodzi o SŁONIE!
   Czytelnicy mieli możliwość udziału w różnych konkursach, zabawach oraz zapoznania się z wystawą książkową. Najodważniejsi śmiałkowie sami mogli poczuć się jak olbrzymi słoń!
    Podążając nadal tematyką słonia stworzyliśmy niesamowite wieszaki na biżuterię. Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda rezultat naszej pracy zajrzyjcie do zdjęć zamieszczonych w galerii.

GALERIA

 

ARCHIWUM WYDARZEŃ