Zaproszenie

12.10.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach serdecznie zaprasza na warsztaty wykonywania wianuszków na groby, które poprowadzi P. Magdalena Borowska, z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy. Informacje w bibliotekach.   23 października (poniedziałek)...

czytaj dalej...

Informacja

07.10.2017

Informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Łysomicach ul. Warszawska 19 będzie dodatkowo czynna w poniedziałki : 10.00- 18.00 do końca marca 2018 r.   Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Łysomice do korystania z naszych usług.  


czytaj dalej...

UWAGA

18.09.2017

Z uwagi na inwentaryzację w Bibliotece w Turznie oraz przenosiny Biblioteki w Lulkowie w dniach od 12.09 do 27.09 biblioteki w Turznie, Ostaszewie, Łysomicach, Zakrzewku i Gostkowie bedą nieczynne. Biblioteka w Turznie wznowi działalność 2 października. Biblioteka w Lulkowie będzie...


czytaj dalej...

Piknik z Dzieciakami Mleczakami

08.08.2017

Ciekawy sposób na spędzenie wakacyjnego dnia zaproponowała Polska Izba Mleka wraz z  Dziaciakami Mleczakami. W galerii udostępniamy informacje o Dziecięcym Mlecznym Pikniku. Zachecamy do udziału :)


czytaj dalej...

Wakacje w Lulkowie

28.07.2017

Za nami już 5 tygodni wakacji. Dzieci, które w tym czasie odwiedzały bibliotekę zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Już w pierwszym tygodniu odbyła się wycieczka rowerowa do Zakrzewka na wspólne gry i ognisko. Zorganizowano kilka warsztatów plastycznych – dzieci wykonywały motylki i rybki na lodówkę. Z butelek plastikowych wykonywały furbiego. Chętni mogli wykonać ramki z makaronu, oraz malować na szkle. Nie zabrakło też zajęć dla najmłodszych – odbywały się czwartkowe spotkania z książką, oraz zabawa w plenerze zakończona ogniskiem. Starsi mogli wziąć udział w dwóch zabawach terenowych. W ostatnim tygodniu lipca odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii, oraz zajęcia kulinarne w trakcie których piekliśmy babeczki. Planujemy jeszcze nocowankę. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda i dopiszą chętni wybierzemy się na wycieczkę rowerową na Barbarkę. Chcielibyśmy też zorganizować tradycyjną już zabawę z wodą ( czyli balonową siatkówkę wodną, wodne wyścigi, oraz mokre zbijaki).


czytaj dalej...